Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

Kdo to je? část.1 - Úvod

23. ledna 2010 v 19:19 | DimmuCZ |  Klei... Cože??
Určitě si říkáte, co to sakra melu. Tohle vysvětlení jsem napsala už před dlouhou dobou a možná nebude na první přečtení pochopitelné... Ale pokud se chcete v některých povídkách oritentovat, budete si to muset přečíst. Potěším tím hlavně velké milovníky Sci-fi : )

V dalekých zemích, avšak ne vzdálených z povrchu země a stejně tak blízkých, vzkvétal za vlády mnohých panovníků svět, naprosto odlišný od světa lidí. Byl dokonce natolik dokonalý, že se dokázal držet po tajnosti tisíce let. Mnozí lidé již viděli někoho těchto národů, avšak milně jej připisovali pod směšné názvy, jako jsou jeti, velká noha, mimozemšťan, nebo i zombie.
Oni nejsou jako lidé, ani jako žádná známá zvěř, ale podobou přirovnat by se dali ke kočce. Stejné rysy hlavy, ocas a tlapy, snad i drápy na rukou, činí z nich pro mnohé lidské oko netvora, ale není tomu tak. Oni jsou dokonalejší něž kdy byl a je člověk. Dokáží totéž co on a mají k tomu ještě dokonalejší smysly. Ostrý sluch, výtečný zrak, velikou mrštnost a vytrvalost. Mnohdy jsou i inteligentnější než člověk. Není divu, když v dobách, kdy už oni měli města, řemesla a panovníky, my, lidé, jsme lezli ještě po stromech.
Ze začátku se snažili s lidmi žít bok po boku, ale jiná, stinná stránka jejich ras, přinutila lidi k tomu, aby jejich přátelství a pomoc, byly navždy zahozeny a utajeny. Ale i do dnes se nám po nich zachovává několik vzpomínek. Proč je černá kočka znamením smůly? Proč v některých zemích kočky vyzdvihují a jiná zvířata zavrhují? Možná i na toto odpoví starobylé přátelství.
Černá kočka se dá vysvětlit jednoduše. Když se temná stránka těchto národů začala snášet nad lidskými městy, bylo to pro ně možná, jako znak zkázy před koncem světa. Proč "snášet?" ptáte se. Možná, že tahle odpověď vám pomůže vysvětlit pojem "anděl". Možná zní to až příliš fantasticky, ale je pravda, že všichni, co měli křídla, byli akorát parchanti, v dobrém to tak nazvat. A tuto stinnou stránku vystihovali hlavně "Havrani". Byli na rozdíl od ostatních ras srsti tmavé, až černé. Na křídlech měli pera tvrdá a mastně lesklá. Svůj název dostali také díky svému projevu. Jejich, pro staré řecké primitivní rasy, typický skřehotavý hlas a zvláštní křik, kterým se domlouvali za letu, již na dálky hlásil, ať se všichni pokouší schovat, ale jen několika z mála se podařilo jejich řádění přežít. Plenili města, kradli, bez slitování zabíjeli, ženy unášeli a znásilňovali. To nejspíše díky jim se člověk rozhodl, že se přestane s těmito národy stýkat. Tehdy ale nevěděl, jakou chybu učinil.
Druhý, z těchto národů je ten, co ze slunných polí v Řecku se přesunul na ruskou Sibiř.
Oni nejsou do dnešních dnů příliš známi, avšak byli strůjci mnoha válek a bojů.
Jejich vzrůst se od typické primitivní rasy velice lišil. Byli menší a huňatější. Bylo vidět, že jejich těla jsou pokryta dlouhou srstí. Čistě bílá barva byla nahrazena lehkými znaky, které dobarvovali jejich, do té doby dosti monotónní srst. Tím bylo i snazší od sebe jednotlivé jedince odlišit.
Třetí národ, který byl v té době nejznámější, chci rozebrat dopodrobna. Je to druh primitivní rasy arabské - Vederžani.
Tato rasa vznikla vlastně tak, že již tehdy existující národy soudili vrahy, zloděje, podvodníky nebo politické zločince. Aby je nemuseli popravovat, vyháněli je do nejhlubších pouští Afriky. Oni tam ale nezahynuli. Stalo se z nich naprosto geniální plemeno, u kterého by se dal diagnostikovat tzv. "gen zla".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 9. května 2010 v 1:18 | Reagovat

vzkvěl - och, co to je?
Někdy by se i dalo říct, že jsou inteligentnější než člověk.- To znamená co? Že někteří jedinci jsou inteligentnější, nebo že jsou inteligentnější jen v některém období svého života a v jiných to vyjde na stejno? V pondělí IQ mám 220, v úterý jenom 130 a ve středu je ze mě imbecil.

Jinak by mě zajímal ten "gen zla".
Jelikož jsem biolog a mám základy genetiky, zajímalo by mě, jestli se tedy jedná o mutaci, nebo je to jenom mutantní alela genu dobra, na jakém leží chromosomu a jak se dále projevuje ve fenotypu jedince.

Jinak mi ten tvůj encyklopedický výklad připomíná moje začátky. Psala jsem si poznámky na poobné bázi. Dnes se jim ráda srdečně zasměju a přepisuju a přepisuju. ;-)

2 Dimmu Dimmu | Web | 9. května 2010 v 9:53 | Reagovat

[1]: Ke genu zla XD
Gen zla je vlastně dědičná povahová stavba. Nepřátelskost apod. Vychází to hlavně z "povahy" předků. Jinak byl tento gen už v reálném světě skutečně diagnostikován: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/183468-gen-zla-pomohl-vrahovi-k-nizsimu-trestu.html
Vím, že ten výklad vážně není dokonalý, ale jsou to i moje začátky XD Pracuje se na převysvětlení, ale to ještě potrvá ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama