Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

Kdo to je? část.2 - Vederžani

23. ledna 2010 v 19:30 | DimmuCZ |  Klei... Cože??
Vederžan byl velice typický pro primitivní rasy arabské, byl velice štíhle stavěný, vysoký a zařízený pro pobyt na vyprahlých pouštích. Narozdíl od ostatních p.r.a. mají Vederžani velice ostré rysi. Oči spíše doplňují. Přesto se jim do nich nedá podívat. Uši jsou velké, na krajích lebky, ale ne po jejích stranách. A i přes štíhlost Vederžanů jsou spíše širší. Ti, co nežili pohodlným, nebo až palácovým způsobem, měli v nich dlouhé chlupy, štětky, které zachycovali případné nečistoty, přenášené pouštním větrem. Rty, velice štíhlé a decentní však kryjí silné a ostré zuby a dlouhé špičáky. Jejich lebka je unikátní hlavně kvůli kořenům zubů. Chrup jejich totiž koření už těsně pod nosem na horní čelisti a asi jen jeden centimetr od konce té dolní. I přes to je lebka velice silná a odolná nárazu. To možná díky své unikátní stavbě. Samotný výraz je už na první pohled jedovatý a nepříjemný.
Jelikož celé tělo je velice štíhlé, odpovídají tomu i doprovázející části jejich těla. Dlouhé, štíhlé prsty dají každé jejich ruce spíše jemnost ženy, která však i přes to dokáže pevně uchopit smrtící zbraň. Tlapy na nohou jsou velké, aby byly schopny nést tělo po písku, aniž by došlo k zaboření. Dlouhý ocas je spíše elegantně nesen, než že by byl k něčemu použit.
Barva musela být vždy čistě bílá, bez jakýchkoliv tmavých odznaků. Oči jsou vždy černé, ale u jedné, jediné pokrevní linie můžeme pozorovat dominantní dědičný znak rudé u mužů a okrové u žen. Ženy mývali černé vlasy. U jakýchkoliv jiných ras nikdy příslušníci mužského pohlaví vlasy neměli. (Vyjímaje některé postprimitivní a prémoderní rasy, resp.3; tato vada se maziva reselie.) Samotná p.r.a. má posílené vlastnosti co se vytrvalosti, mrštnosti, sluchu a zraku týče. Někdo také říká, že dokáží předvídat počasí. On sami mají spousty vlastností, které ani sami nedokáží určit.
Samotní Vederžani jsou spíše uzavření, něž aby mezi sebe někoho přijali. Jen těžko by jste hledali u nich nocleh. Ke katovy by vás hnali, byli-li by jste příliš drzí. Vlastně jsou tak nedůvěřiví, že podezřívají i svoje sousedy. Je o nich známo mnoho povídaček a pověstí, ve kterých se tvrdí, že nemají srdce a místo krve mají jed. Je to jen důsledek toho, jak dokonalá je jejich povaha. Důvod černých očí se s ní spojuje. Vederžani jsou špatní lháři, ale výborní herci. Když mají čas si lež nacvičit, dokáží se o ní přesvědčit natolik, že jsou schopni předstírat jakékoliv chování, jen aby dosáhli svých cílů. Např.: Když vám někdo do očí tvrdí, že vás miluje, má roztažené rozničky. U nich to vidět není. Nikdo si nikdy nedokázal všimnout toho, jak krásné plemeno to je. I jejich mimika je natolik dokonalá, že už na dálku vyzařují naprosto jedovatou a nepříjemnou auru, kterou od sebe odhánějí všechny potenciální přátele. Ale i přes to se jedná o velice civilizovaný národ. Alespoň co se tří z jejich čtyř částí týče.
Vederžany dělíme na ty co jsou z Vederže, Nové Gebie, Vundžave a Jarty.
Vederže je pravlastí tohoto národa. Je to poměrně pěkná oblast na území dnešní Libye. Avšak její hranice nedoléhaly až k břehům moře. Tam byli lidé. Zde, v této oblasti, se dala nalézt typická Vederžanská povaha. Tedy, přílišná skromnost, netolerance k cizincům, ale i přes to úžasný společenský systém, trpělivost a odvahu často spojovanou s úžasným hystorickým činem, který sice vyhladil všechny sousední státy, vymítil více jak polovinu všech Kleiklopů, zničil jakýkoliv jejich ba i funkční politický systém, ale… Byl velice odvážný.
O Vederžanech se říkalo, že byli schopni dobýt Bastilu "kameny a klacky". O tom svědčí i začátek velké války Říše proti Polsku (ne lidskému).
Hned vedle, přes území Alžíru, Ležela další jejich země. Vundžave. Byla to země vzdělanců a velkých, skvostných měst (na rozdíl od skromných vesniček ve Vederži), kde sídlila také vláda, která tvrdila, že králi patří celé území osídlené vederžanskou krví. Hlavně zde se děl velký rozvoj kultury, avšak ne rozvoj největšího jejich náboženství QeTer, které má základy ve Vederži.
Nejzaostalejší byla dozajista Nová Gebie. Tato bídná země se táhla od Súdánu až někam do Zambie. Rodiny tam žily v malých kmenech ve středech pouští. Nebylo zde co do úst a velké oblasti o několika osadách ovládali vojenští guvernéři, kteří sem povětšinou přišli z Vederže. Velikou bídu zde doprovázela i vysoká zaostalost, která byla nejspíše její příčinou. I přes svou obrovitost měla obyvatel jen jako Vederže. A také byli velice bojácní a nevedli konflikty, když nemuseli. Přes to, měli snad nejvyšší fyzickou zdatnost.
Jatra má ze všech těchto zemí jediná objasněný velice zvláštní původ, ale aby se dal pořádně vysvětlit, musíme zabrousit do historie vzniku náboženství zvaného QeTer.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama