Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

Kdo to je? část.4 - QeTer

23. ledna 2010 v 20:12 | DimmuCZ |  Klei... Cože??
Každé období Arcitoria má svou barvu. (Pozor, nestřídají se pravidelně!) Svatý Arcitoris má psánu světle modrou barvu a opasek a okovy ze světlého Silezského stříbra. Temný Arcitoris má barvu temně nachovou a opasky s okovy z kaleného jartského bronzu (černá). Když se Sileze rozšířila, tak se ta pravá jartská Sileze chtěla odlišovat a začala do směsy pro barvení svých pláten přilévat krev. Plátna měla pak vínovokrvavou barvu. Tato barva byla pak mimo Jartu zakázána používat. Stejně jako potírat si, dle Jartského zvyku, oči tuží z krve a popela. Tento zvyk vycházel ale ze Svatého Arcitoria. Byl ztělesněním dobra, ale jelikož žil na světě a musel tedy spáchat nějaké hříchy, vysráželo se mu jeho zlo kolem očí. U Temného Arcitoria to pak už byl důkaz zla samotného.
Typické kněžské kvádro je nazýváno "sawier". Skládá se z úzkého železného opasku, ze kterého jakoby volně splývají dlouhé kusy látky, podobné hedvábí (není slušné ukazovat nohy a ocas, vlastně je to velice nemorální). V opasku jsou zespoda rýhy, do kterých se látka zasouvá na kolících. Připevní se za pomoci zámku, který je u mužů vzadu a u žem vpředu. Dále mají na krku cosi jako obojek, ze kterého jim vpředu visí amulet ve znamení momentálního Arcitoria. Dalšími částmi "kvádra" jsou např. okovy, které jim "daroval" první Temný Arcitoris (tyto okovy byli poprvé dány prvnímu temnému arcitoriovy Fenriderovy, který se pokusil z neznámých důvodů vymýtit lidstvo. Bohové ho proto museli spoutat a uzavřeli jeho auru do nejvyšší hory - Mount Everest.) Okovy jsou na zápěstí, pod loktem a nahoře na paži. Další bývají pod svratným drápem (u nás jakoby pod kotníkem). Další částí kvádra je čelenka, která je téměř trojúhelníkovitého tvaru a směřuje od uší do středu čela. Často bývá zdobena malými kameny, nebo "vyřezávána". Po vzoru jartských vládců vysela z jejího středu někdy jedna, nebo tři slzičky. Od vyššího kněze je možnost (a od nejvyššího povinnost) nosit na stehně přezku s dýkou. Dýka je vždy ze silezského stříbra. Její význam je ale spíše rituální, nežli praktický (zabíjení).
Vrstvy hodností: Rozeznáváme základních 5 hodností, podle kterých se třídí mužští vyznavači QeTery.
Nezávislý obyvatel chrámu - To je někdo, kdo do chrámu přišel a nebyl rovnou vyvýšen, ani prvoctěn (vysvětlím za moment). Nosí pouze opasek, většinou ani nemají obojek. Oči nesmí mít obtaženy. V chrámě je naprosto bezvýznamnou osobou. Spíše tam uklízí, stará se o stravu, nebo záhony…
Šaman - Šamani jsou nejznámější a nejpočetnější vrstvou. Někdy ani neobývají chrámy. Putují po světě a léčí. Bývají to kejklíři a bylinkáři. Nosí opasek, obojek a častou jsou ověšeni spoustou váčků s ingrediencemi. Správný, tvrdě pracující, šaman mívá uši prošpikovaní kdejakými pírky a spoustou náušnic. Ty mají jednoduchý účel - jsou to také ingredience, a to v odměřených množstvích. A ti šamani, kteří už mají uši opravdu potrhané, mají často přes celou postiženou oblast přicvaklou dlouhou a širokou destičku. Šaman musí být nahlášen do nějakého chrámu. Může jít studovat na Apoštolskou univerzitu, aby se mohl stát knězem. Jindy, když v chrámě přímo pobývá, můžou ho jeho kolegové, nebo někdo vyšší hodnosti, navrhnout na kněze. Potom jsou zváženy jeho činy a může být vyvýšen. Může být prvoctěný.
Kněz - Je osoba, která se již zajímá studiem samotného náboženství. Samozřejmě to mohou být vyvýšení šamani, ale také mohou být prvoctění. Což bývá často dost velký problém, protože mladí kněží se spíše flákají, než aby se snažili nějak vzdělávat. Kněží jsou už plnohodnotnými obyvateli chrámu a většinu času tráví na přednáškách, nebo v knihovně. Kvádro kněze: Opasek s o dost lepší látkou než u předchozích hodností; Obojek; obtažené oči. Může být prvoctěný.
Vyšší kněz - Už vzácná hodnost. Vzniká vyvýšením kněze, většinou po vystudování. Tito už jsou na vysoké úrovni a značně se prezentují. Chrám vždy vede nejvyšší hodnost v něm; tedy oni častou bývají vedoucími chrámů. Takovýto kněží už mívají vysokou autoritu a jsou nižší hodností respektováni. Někdy vedou přednášky, kvůli kterým objíždí většinou celý svět. Jejich opasek je opravdu dobře zdoben a látka velice kvalitní. Obojek a obtažené oči jsou povinnost. Mívají lehkou čelenku (nezdobenou a úzkou) a dýku. Zřídka bývají mágové. Nedají se prvoctít.
Nejvyšší kněz - Tito jsou respektováni nejvíc, a jsou zároveň nejvzácnější hodností. Nejvyšší kněz je už opravdovou autoritou a vyžaduje úctu. Je jistým vedoucím chrámu a má pravomoc vyrazit z něj kohokoli, aniž by udal důvod. Zároveň dává chrámu možnost anulovat "špatné skutky" jeho členů. Např. když někdo z kněží zavraždí někoho ze světa, může na sebe vzít vinu jeho chrám a pak ho skrze svého nejvyššího kněze vymazat. On sám má právo naprosto na všechno. Dokonce i právo něco vlastnit. Kvádro: Zdobený opasek s opravdu pracnou a kvalitní látkou; obojek; obtažené oči; dýka; okovy; čelenka (může být i zdobená). Nejvyšší kněz může být prvoctěn pouze v případě, kdy je mág. Po šedesáti letech studia by jste se taky možná stali nejvyšším knězem.
Další možnosti povýšení:
Prvoctění - Prvoctěným se může navývat ten, kdo dosáhl hned po příchodu do chrámu vyšší hodnosti, než je pomocník. K prvoctění by měly být aurální předpolady, ze kterých vychází i ostatní potenciály (např. studium). Není to však většinou vůbec dodržováno. Můžou tedy prvoctít naprosto kohokoli.
Překřtění - můžete se ho dočkat pouze po smrti, kdy vás znovu oživí v podsvětí ze zdroje vaší vlastní aury (aura je něco jako duše, se všemi genetickými i povahovými vlastnostmi. Každá aura má svou vlastní kapacitu energie, kterou je schopna absorbovat, aniž by se zničila). Překřtívá se pouze v případě, kdy jste byli natolik mocný mág, že vás Nejvyšší kněz podsvětí, nebo sám Arcitoris, chtějí zachovat. Dojde-li k překřtění, na světě automaticky získáváte titul nejvyššího svěceného kněze.
Svěcení - Světit smí pouze svatý Azul a podsvětí. Jeden z nich vás musí sám pozvat, aby jste si jeli pro titul "svěcený" někdy také "svatý". K tomuto titulu vás váže závazek čistoty. Je nulován jen v případě, kdy je kněz i znesvěcen. Nejvyšší představitel Chrámu ve Svatém Azulu musí být svěcený a je nazýván "jeho excelence".
Znesvěcení - tento titul smí být dán pouze nejvyššímu svěcenému knězi silezskému. Titul může udělit pouze strážce zdroje s znesvěcenou krví. Tím rozumíme pramen, ze kterého teče krev. Má-li jmenovaný kněz silezský potřeny oči touto krví, nabývá titulu - Sama jeho svatost nejvyšší znesvěcený kněz silezský, zkráceně Silezský papež. Bývá oslovován
paradoxně "vaše svatosti". Na světě můžou zároveň existovat pouze dva Silezští papežové najednou. Ten, co střeží zdroj, a ten, co je nábožensky činný. Tento titul je udělen v průměru jednou za 150 let (tím chci i naznačit, že mágové jsou nesmrtelní). Silezský papež je nejvyšší hodností světa a je také tou nejtemnější a nejnečistší. Má totiž moc vyvolat Concaer [Konkér]. Concaer je obrovská válka, která předchází konci světa. Odehrává se mezi Silezí a Svatým Azulem. O Concaeru se totiž celá QeTera rozdělí na přívržence těchto dvou odvětví. Concaer spočívá v tom, že je někde po Euroasii a Africe rozeseto 14 posvátných relikvií, které se tyto dvě strany budou snažit najít a získat. Jejich vyhledávání a přesun je ale plný intrik, bojů a masakrů, kdy si dokonce budou nenavádějící se strany lézt do chrámů s nažit se je ukrást. Jejich cesty povedou i přes lidská města, což pro ně bude znamenat jisto zkázu.
"Na začátku Concaeru - první den se rozprchne vzduch, druhý den se rozpráší země, třetí den se vypaří voda, čtvrtý den vyhasne oheň a pátý se na nebi objeví muší slunce." - Jednotlivými živli se myslí ty, které střeží ve Svatém Azulu.
Dále existují hodnosti, který lze dosáhnout jen posmrtně, a to jsou ty po boku samotného Arcitoria. V podsvětí jsou totiž také šamani (kteří se starají o pohyb mocenských proudů po povrchu země), kněží (jsou zde spíš za účelem kontrolování bohů) a jeden nejvyšší kněz (funguje trochu jako pravá ruka Arcitoria). Tyto hodnosti jsou nejvyššími, které by kdy šlo získat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama