Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

Jak navrhovat potvůrky pro Squiby

28. března 2010 v 17:05 | DimmuCZ |  Samý kecy...
..Poskytnu vám podrobný návod pro tvorbu vlastní potvůrky.

O co jde?

..Na Squiby si můžete nahrát vlastní potvůrku, kterou tak můžete zpřístupnit k adopci všem, nebo omezenému počtu zájemců. Na Squiby pro nového tvora požadují alospoň dvě stádia: vajíčko (nebo novorozeně) a to, co se z něj vyklube. Kdy se tak stane nastavíte v levelu (optimální je lvl 100). Ale můžete vytvořit tolik fází, kolik chcete. Schválenou potvoru pak můžete adoptovat a vystavovat ji na svých stránkách jako virtuálního mazlíčka.

Click Me!

(No neni sladkej! : ) ) 

Jak ji nakreslit?

..Nebudu zatajovat, že pro tvorbu je vážným plusem tablet. Dále pak budete potřebovat nějaký grafický program, ideálně Photoshop. A pak hlavně ideu toho, co chcete vlastně stvořit. (Já se momentálně pokouším o triqlueda, což je masožravý, koni podobný, hermafroditní tvor s hmyzími pysky, nezávysle na sobě se pohybujícíma očima a hravostí psa XD Zní to sice strašně, ale už ho mam dokonale zmáklýho XD PS.: v mých povídkách se s ním určitě setkáte.)
..Finálová verze má mít rozměry 85x110 pixelů, ale pro tvorbu je lepší použít o něco větší rozměr. Po zmenšení bude obrázek vypadat hladčeji a bude lépe propracován. Proto je lepší použít plátno o násobku velikosti tj 170x220 nebo 255x330.
..Ještě než uděláte první čárku se přesvěčte, že kreslíte do nové vrstvy a ne na pozadí. Ve finále totiž chceme, abychom měli potvoru samotnou, tedy na průhledném plátně.
..Na první náčrtek je lepší si zvolit nejměkkčí a nejmenší štětec, nejlépe šedé barvy. Načrtněte si hrubé obrysy a klidně i geometricky naznačujte, jak co patří. Až budete s hrubým tvarem spokojeni, udělejte si novu vrstvu a pokračujte v pořádném vykreslení černým štětcem (nemusí to být ta nejčernější černá, raději volím tak třetí nejtmavší.) Při tomto vykreslování se už opravdu snažte, aby jste potvoře dali požadovaný tvar. I do této vrstvy si můžete jemně načrtnout, jak která část těla patří (bude se to hodit při stínování).
..A nyní započne ta snad nejvtipnější část - vybarvování. Můj způsob je následující: uděláme opět novou vrstvu, ale tu umístíme pod černé vykreslení. Vezmeme o pár stupňů světlejší barvu, než bude výtvor nakonec mít a vybarvíme ho (chceme-li zrzavou, vezmeme světle orenžovou). Musíme se snažit, abychom udrželi barvu uvnitř obrysu. Pak navolíme novou vrstvu a nastavíme u ní násobit. Pak zvolíme novou barvu (ne tu samou, jakou jsme měli před chvílí). Např.: abychom získali zrzavou z oranžové, zvolíme jeden z nejsvětlejších odstínů hnědé. Vyzkoušejte tolik barev, dokud se vám jedna nebude líbit. S tou pak obtáhněte okraje potvory a vybarvěte místa, kde bude stín. Potom opět udělejte novou vrstvu, opět s násobením a zvolte tmavší odstín, v našem případě hnědé. V této vrstvě se už opravdu snažte stínovat. Poslední z vrstev využijeme k tomu, abychom doladili barvu. Nemusíte nastavovat zrovna násobení, ale pohrajte si s průhledností atd. Jestli bude potvora mít nějaké specielní znaky nebo části těla, jako jsou kopyta, oči, obojky, bílé znaky, udělejte je opět do nové vrstvy.
..Až budete spokojeni, splácněte to do jedné vrstvy a už si jenom pohrajte s velikostí. Pozor, aby nebyl obrázek sloučený s pozadím!
..Nezapomeňte plátno zmenšit na 85x110. A pozor! 30 pixelů odspoda musí zůstat čistích. Tam bude jméno a level. Výtvor uložte jako png.

Uploadování

..Po přihlášení na Squiby se vám zpřístupní volba create>create new, kudy můžete potvoru dostat na server. Vyplníte název tvora a jeho popis. Na popis totiž můžete nalovit zájemce. Název tvora by neměl přesáhnout 15 znaků, jinak se nebude zobrazovat. Dále vyberete první "vajíčkovou" fázi. A vyplníte level, ve kterém se má vylíhnout.
..Na další stránce nahrajete druhé "vývojové stádium" a opět vyplníte level, ve kterém se má opět vylepšit.
..Poslední stránku můžete zcela ignorovat. Můžete tu ale nastavit, kolika šťastlivcům chcete povolit, aby adoptovali tuhle vaši potvůrku. Hlavně je tam pak tlačítko "create adoptable", kterým celý proces odpálíte a tím necháte tvora XXX ožít.

Návod bude updatován, až dotvořím svého milovaného Triqlueda XD

Chcete slyšet vtip? Už několik měsíců jim nefunguje cash shop, ve kterém se kupují body na přidávání více fází. Ale nedozvíte se to dřív, než odešlete vlastní výtvor XD

1
2
3
4 v
5
6
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama