Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

Vyznávání lásky pro cvoky

16. dubna 2010 v 17:12 | DimmuCZ |  Samý kecy...
..Ano... Vím o sobě, že mám naprosto odlišný vkus a povahu. Někdy už hraničím s šílenstvím, ale dokud je to podle mě racionální, tak se snažím, aby mě nikdo neřešil XD.
Romantika - definujte. Ellie tento výraz vysvětlovala Danovi jako pocit, kdy se nacházíte v určitém prostředí a situaci, kdy je vám příjemně. Jeho odpověď tehdy zněla - lidský hřbitov. Proč? Protože vy tam přijdete a všechny ty lidi už jsou mrtvý! XD Nepochopili jste? Nejste sami.
..Běžná osoba běžné povahy a běžného vkusu by romantiku definovala asi takto - nacházíte se v rozkvetlé zahradě plné rudých a bílých růží, stojíte v bílém altánku, bory šumý, voda na hladině jezírka se třpití a vy si tam vyznáte lásku (nebo rovnou požádáte o ruku, či jste požádáni) s vaším idolem. To všechno samozřejmě při východu nebo západu slunce. Nepřijde vám ale tato idilka ohraná? Nebo dokonce nudná? Přijměte srdečné vyjádření od cvoka. A ten cvok jsem tady já.

..Západy a východy slunce... To vidíme každý den... Pokud zrovna neleje, nesněží, nepadaj kroupy nebo sopečný popel z Islandu. Ale co takhle úplněk? Jistě... vlkodlaci... Ale ten je už o dost vzácnější než nudné slunce. A co teprve, když je nebe jasné a padají hvězdy... Altánek je sice taky super, ale je to až příliš červenoknihovnoidní, než aby to mělo nějaký originální efekt. A růžová zahrada. Jistě, růže je královna květin, ale její vášnivě červené květy jsou už také bez zvláštního efektu. Co takhle ale suché rudé růže? Květ je potom v barvě zaschlé krve a to mi přijde mnohem zajímavější, než květ, který zvadne. Tenhle se dá totiž uchovat v celkem slušném stavu, pokud je dobře upravený a usušený. A jako bonus - nevím proč, ale prostě se mi líbí kombinace rozbité sklo a suché růže. A kde se sejít? Na hřbitově? To ne... proč bychom zaneprazdňovali mrtvoly normálních lidí nějakými avangartními schůzkami. Spíše bychom měli zvolit místo, odkud bude dobře vidět na nebe. Co třeba nějaká střecha? Proč ne. A na čím vzdálenějším okraji civilizace, tím líp. A teď totální bonus - muzika. Běžná osoba je pro skladby typu "Ó lásko, já jenom láskou hořím, dej mi šanci, chci tě obímat, chci tě líbat..." Můj názor - ohrané, nudné a hlavně příliš normální. Když už jsme si sehnali takovou bezva stodolu někde na kraji města, tam, kde nejspíš sází vrahové do země mrtvoly, protože je tam největší klid a liduprázdno, vymlátili jsme okna a rozflákali zrcadla a rozházeli do prachu květy pečlivě usušených růží, TOHLE si teď "určitě" budeme pouštět. Celý tenhle článek byl sepsán hlavně kvůli jedné skladbě, která konečne idilovou scénu dovedla k dokonalosti.

Tiamat - Love is as good as soma


Výše zmíněný text se s tímhle prostě nemůže měřit...
Love is as good as soma

láska je tak dobrá jako soma

I wanna crush all bones in youChci ti zlámat všechny kosti v těle
Cause I've got nothing better to youprotože nemám nic lepšího na práci
Well, I'm no son of AquariusNo, nejsem synem vodnáře
I think the world is too small for both of us

Myslím, že svět je pro nás dva příliš malý

[Chorus:]
Hug me till you drug me, honeyMazli se se mnou, dokud mě droguješ, zlato
Kiss me till I'm in a coma.líbej mě, dokud jsem v komatu
Hug me, honey, snuggly bunny,obímej mě, zlato, mazli se zlato)
Love is as good as soma.láska je tak dobrá jako soma
[x2]

All your friends and and your sister tooVšichni tví přátele a tvá sestra taky
Let the world spin like the lovers donechte svět se otáčet, tak, jako to milenci dělají
Let the angels fly free tonightnechte anděly létat volně tuhle noc
For the devil's kiss, the deadly snakebite

pro ďáblův polibek, smrtelné hadí kousnutí

[Chorus: (x2)]

Love is as good as somaláska je tak dobrá jako soma

..Soma je droga, která uvolňuje svalstvo. Ve spoustě zemí se i přidává do léků. Byla ale stažena z trhu například ve Švédsku, (odkud právě Tiamat pochází,) kvůli nežádoucím vedlejším účinkům.
..Za nejdokonalejší považuji zvírazněnou část. Hned při prvním poslechu mě text totiž dostal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama