Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

Životopis Danečka

9. května 2010 v 18:31 | DimmuCZ |  Klei... Cože??
..Nezdravě dlouhý životní příběh Danečka, který se doslova píše už co jsem ho vymyslela. Tohle jsou prostě daná a neměnná fakta o něm.
..Seznamte se - [Frencis Blano Sokobanov]...


..Jeho pravé jméno zní - Francois Blanoar Sokobanov. Už z toho vyplívá, že nebude běžnou osobou. A skutečně. Pochází z rodu Sokobanovců, kteří byli poslední, kdo vládli Vederži. Jeho matka ale utekla z trůnu a následující vlna nepokojů a chtíč okolních zemí po jejich bohatství nakonec říši natolik vyčerpali, až padla.
..Jeho matka (Glarcia Morena Sokobanovna) a otec (Jupiter Etevi) spolu utekli a usadili se v nenápadné vesničce v samotné Vederži, kde se chovali naprosto nenápadně. Zhruba dva roky po Danově narození ale vesnici vypálili "havrani", kteří si vylévali vztek z toho, že je z jejich domovů vyhnali lidé.
..Trvalo dlouho, než se ještě jako malé dítě dostal do Evropy a to do Čech, kde se ho ujala "teta". Teta byla člověk a vychovávala ho v době, kdy se kleiklopové teprve začali lidem ukazovat. Celé dětství tedy prožil ve skrytu.
..Teta se s ním dokonce přestěhovala, aby ho mohla nechat navštěvovat jejich jedinou školu v naší zemi.
..Když mu bylo 14 přihlásila se o něj hraběnka (Gabrielle Lorena), která tvrdila, že je jeho matka. I když nebyla, nechala ho vychovávat Dordoem, který z něj byl doslova na prášky. Sama totiž neměla čas řešit věci, které provádí jejím vlastním dětem (dvojčatům Klaudiovi a Ferdinandovi a dceři Anně, na kterou si obzvláště zasedl.) Dordó se ho snažil zklidnit tím, že se ho snažil zaměstnat. Proto se povinně učil latinu, francouzštinu, dále hrát na harfu, střílet z luku a jezdit na triqluedovi (jeho Goldeen, kterou obdržel jako dar od hraběte nedalekého hrabství, který se tím snažil říct "Už ho k nám neberte." Tehdy tam totiž jeli na návštěvu a on tam provedl neskutečnou řadu průserů).
..Střední školu skoro odzevloval. Našel si tam skupinku přátel, kteří ho doprovázeli snad kamkoli. (A to byli hlavně Zeppelin - totální pesimista, Godavick - skutečný dobrodruh a Xeli - autor spousty cynických keců.)
..Už v 16 musel narukovat na dva roky vojnu. Zrovna v tuto dobu totiž bujela válka, kterou zavinil sestup jeho matky z trůnu. Na vojně byl dva roky a za tu dobu nadělal neskutečných kravin a průserů XD (Určitě to sem jednou připíšu.)
..Po návratu se pravděpodobně "zamiloval" do Květy. Byla to doslova prostá dívka ze statku. Pohádka? To nebyla láska, ale afekt.
..Hned za rok musel nastoupit jako voják za Říši. Původně trénoval nové rekruty, ale později byl odvolán. Tři roky z pěti tedy strávil tak, že dělal špiona pro Říši anebo sabotoval na nepřátelských základnách.
..Říše prohrávala. Možná to bylo cosi, co zdědil po otci (vojenském guvernérovi Nové Gebie, která byla součástí Vederžanské říše), co ho doslova přinutilo nakopnou všechny vojáky na základně projevem, ve kterém kritizoval hlavně jejich pasivní přístup k boji.
..Válka skončila vítězstvím Říše. A to on stál v čele toho posledního vítězného tažení.
..Po návratu domů učinil nepříliš šťastné zjištění, že jeho románek z afektu mu přinesl potomstvo. Byli čtyři, Květa byla mimořádně plodná. Zároveň zjistil, že se teta oběsila krátce po tom, co do války odešel.
..Po několika letech normálního života v uzavřené komunitě města, kde žili smíšeně kleiklopové s lidmi, a kdy pracoval jako zvukový inženýr v rozhlase, nastal převrat. Zrovna vykonával běžné domácí práce, protože Květa se kdesi venku snažila utahat děti, když přijelo auto. Vystoupili z něj čtyři muži v tmavomodrých oblecích a řekli: "Na rozkaz guvernérky říše, pojďte s námi." (Zbytek vítězné Říše získal guvernérku, která měla za úkol ji postavit zpět na nohy. Její hlavní úlohou bylo přidělování částí Říše panovníkům a jejich následnému kontrolování a odstraňování potenciálních zrádců.)
..Dana zachvátila panika. První co ho napadlo bylo, že ho chtějí popravit. I když byl špionem pro Říši, pohyboval se v okruhu velice citlivých informací. Stejně se ale nechal odvézt. Lepší být popraven formálně, než zastřelen na útěku.
..Přivezli ho do říše, která byla naprosto zničená. Už z dálky na příchozího dýchala ta zkáza, která tu přetrvávala už od vlády Nasy. (Iridius Nasa D'omer - vláda 1910 - 1923. Po něm tu už nikdo nevládnul.)
..Království Agave v Říši Ghutahu, ležící na ostrově, který zatím lidé neobjevili. Tam ho v paláci posadili do obrovské místnosti jenom se dvěma židlemi. "Tak, a teď přijdou a zastřelej mě."
..Omyl, setkal se se samotnou guvernérkou a ta ho určila vládcem říše Ghutahu. Šílené? To ano. Všimli si ho, když za Říši prakticky vyhrál válku a začali pátrat po jeho původu. Vzhledem k němu ho pak právoplatně vyhlásili králem.
..To bylo přesně to, co nechtěl a také kladl značný odpor. Nevyřizoval žádné dokumenty, nechodil na schůze. K jeho počáteční nepopularitě přispělo také to, že ho lid nechtěl přijmout, jelikož je podobou jako dvojče Nasy, který říši zničil.
.."Budu-li fakt špatným králem, zbaví se mě." Další omyl. Guvernérka přitvrdila a pořídila mu v jeho věku 27 let "chůvu" Iquiho Federera. Ten měl dohlížet na plnění jeho povinností. Dan mu to začal stěžovat také tím, že se zase začal chovat jako malý fracek.
..Mezi nejznámější scény z tohoto období patří například to, jak na své kolečkové židli jezdil po chodbě a dělat tak ze sebe i z Federera idioty. Na konci chodby totiž Federer stál a vždycky ho do kanceláře zase odvezl zpátky. Když už toho měl dost, tak ho tam dokonce zamkl. On na to ale zase reagoval tím, že prolézal oknem na střechu paláce. To vše ovšem se značnou radostí. Vlastně to bylo, jako by konečně prožíval ztracené dětství. Akorát v nevhodnou dobu.
..Během jeho "vlády" se též setkal se spoustou teroristů, ke kterým měl ale děsivě kladný přístup:
"Dobrej!" zvolal vesele z okna na teroristu, sedícího na zdi, vedoucí kolem paláce.
"Dobrej." odpověděl mu, pouze mírně překvapen.
"To máme dnes ale krásný den, že?"
"Ano, jako stvořený pro vraždu."
"Ano. Já nevím proč, ale já z vás mám neuvěřitelnou radost."
"To já z vás taky."
"Povězte, mám se usmívat, až na mě budete střílet, nebo se mám tvářit překvapeně?"
To už terorista nevydržel, začal se smát a za ním se zjevili stráže.
"Dobrý, dobrý. Já nebudu odporovat." zvedl rezignovaně ruce.
"Nechám vám zmírnit trest. Jste velice milý terorista!" zavolal na něj ještě Dan z okna.

..I přes to množství blbostí, které prováděl, se ale také vyznamenal spoustou dobrých reforem apod. Po Nasově vládě totiž říše velice zaostávala. Například zrušil rasovou diskriminaci, inovoval zdravotnictví, osvobodil údolí Jimma Bordö, jehož obyvatelé ho vyhlásili jeho patronem a hlavně, zasloužil se o emancipaci jich a lidí.
..Během tohoto období se objevují jeho rodiče. Alespoň to tvrdí. Geneticky ale odpovídají, tak se je od sebe akorát snaží udržet co nejdál. Matka do něj ale pořád reje, že by se měl nechat rozvést a oženit se s někým odpovídajícím. Je pravda, že o rozvodu s Květou vážně uvažovali, jelikož se každý jejich rozhovor zvrtnul v hádku. Matka to ale urychlila brutálním způsobem -Květa byla otrávena. Matka najednou začne být až přemíru přátelská a nutí mu novou nevěstu - Daianu Aprinoru.
..V jedna třiceti se s ní tedy ožení, ale přílišnou radost mu to nepůsobí. A to hlavně proto, že Daiana je rozmazlená princezna, která umí jen "číst, psát, počítat a rodit". A něco takového se do konceptu magora, jako byl v tu dobu Dan, prostě nehodí. Snaží se ji tedy "naučit žít" a pokouší se toho dosáhnout všemi možnými prostředky. Jedna z nejznámějších scén je ta, kdy ji posadí na triqlueda a přesvědčuje ji, ať se rozjede. Když odmítá, plácne triqlueda do zadku a on se rozběhne. Řvoucí královna se na něm prožene městem a při přeskakování kašny z něj do ní spadne. Měsíc se spolu nebavili.
..S Daianou má později dvě dcery, Safiru a Kilianu.
..O několik let později už má Dan Federera dost, tak ho předhodí vězňům, složených hlavně z těch, co se ho pokusili zabít. Když k tomu ještě dodá, ať ho nezabijí hned, všichni zločinci zvolají "Lvarnar Kulzhima!" - "Ať žije král!". Jaká ironie, když to byli všechno jeho potenciální vrahové.
..Zhruba okolo 45 let se mu zdaří něco, co má výskyt tak jednou za tisíc let - propadne se do podsvětí. Je to vlastně jen soustava bílých chodeb, kde jsou usídleni ti bohové apod. co kdy kdo na světě uctíval. Mimo ně, je tam také jakýsi celek, který je řídí a hlídá. Jsou to kněží a šamani samotného Arcitoria.
..Jak se stane, že se tam dostanete? Je to naprosto úžasná příhoda. Prostě jdete a najednou jdete někde jinde. Prostředí se změní, ale vy jste vědomě nic neudělali. Stane se to, když je aura osoby velice silná a sama si při přemocnění otevře portál.
..Pak měl další nesmírnou kliku. Z jedné z chodeb se zjeví jeden z Arcitoriových kněží a oznámí mu, že má na to, se stát jedním z nich. I přesto, že to dlouho odmítá, v tomto titulu potom vycítí možnost, jak mizet z paláce. Dostane titul šamana pro Egypt. Takže jeho prácí je řešit problémy a záležitosti tohoto božstva.
..Jak čas plyne, říši se daří, akorát na Danův úkor. Jeho plemeno - Vederžani - se dožívájí maximálně tak 50 let, ale díky moderní medicíně se ho dařilo udržovat při životě až do 74. Není divu, že se opravdu změnil. Smysl pro humor naprosto zmizel. Ke všemu se naučil kouřit, což bylo ohledně k jeho srdci opravdu špatným nápadem.
..Vzhledem ke svému opravdu vysokému věku byl velice nemocný. Trpěl hlavně na srdeční příhody. Také mu naprosto vypověděl trávící trakt. Jediné co si přál bylo, aby už konečně zemřel, měl tak klid, a oni ho tedy nemohli dál "udržovat".
..Pak, jednoho dne, při cestě na jedno zasedání, si stáří konečně vybere svou daň. Dostane infarkt a ještě než dopadne na zem, "pro jistotu" mrtvici. Národ neskutečně truchlí, že přišli o tak výborného panovníka. A nejen národ, ale skoro celý svět.
Smůla skrytá ve štěstí ho ale provází dál. Přece by normálně nezemřel. Probudí se totiž jak Arcitoris, bytost, vyšší ještě než Bůh, nebo jakékoli jiné božstvo. První, co po tomto "ožití" udělá, je, že dostane neskutečný záchvat vzteku. Přál si zemřít. Smrt je jediná životní jistota. Ani tahle jistota u něj ale nehrála roli. Toto znovuprobuzení udělalo v jeho povaze další obrovské škrtance. "Chete si mě nechat? Tak fajn, ale budete toho litovat!"
..Podsvětí bylo bez Arcitoria zhruba 200 let. Proto je tam systém v dost dezolátním stavu. Jelikož je už z dob, kdy vládl zvyklý systémy přerovnávat a inovovat, s vervou se do toho pustí. Řve na koho může s cílem ho přinutit něco dělat. Co je ale ironií. Spatřit Arcitoriova kněze je téměř zázrak. Nikdy totiž nejsou k nalezení a objeví se pouze tehdy, kdy se uděláte něco závažného. Naproti tomu, spatřit samotného Arcitoia je prostě nemožné. Jemu se pak nedá vůbec odporovat, protože má prostě vždycky pravdu. Z těch, co jsou v podsvětí jeho "ruce" (šamani a kněží), ho většinou stejně spatří jenom jeho nejvyšší kněz, kterého má pouze jednoho. Slovo tohoto kněze je pak slovo Arcitoria. Inovací tedy bylo, že si to Arcitoris radši všechno ořval sám. A po té, co srovnal do latě svoje kněží a šamany, vzal si do huby Nejvyšší radu, což je výbor nejdůležitějších bohů, který například udává nositele samotného titulu "Bůh" (s velkým "B"). Tyto volby jsou každoročně. Problémem je, že tento titul nikdo nechce. Radu tedy zkritizoval nejen kvůli tomu, a pohrozil, že jestli nevynaleznou nějaký platný systém, než je propůjčování tohoto titulu těm chudákům, které do voleb přihlásil někdo, kdo se jim chtěl pomstít, bude se to losovat.
..(K sobě do podsvětí si přivedl Daianu, ve které teprve ke konci života našel zalíbení.)
..Když ho už tahle "práce" začala unavovat, rozhodl se, že se vrátí na svět. Jako Arcitoris už totiž může úplně všechno a nikdo mu v tom nemá co odporovat.
..Vrátil se tedy na svět. A až na to, že místo na 80 vypadal na 25 a nepotřeboval jíst, pít, ba ani dýchat, působil se vším všudy jako živý tvor. Jeho rozhodnutím bylo - dát se do chrámu. Spadl totiž po hlavě do náboženství, o kterém neměl ani páru. Tak se ho vydal vyzkoušet na vlastní kůži.
..Jen co dorazil do chrámu v Čechách, kde se vyznávala čistá QeTera, obdržel titul kněze, tzv. byl prvoctěn.
..Radost z toho, že je zase na světě ho uvolnila a místo řvaní na všechny kolem sebe, (což ani v tomto chrámě nemohl dělat), se zase začal věnovat jakémusi "chování uvolněnému od pravidel". Takže například s Mirem do chrámu pašovali chlast a cigarety. V tu dobu si také všiml kluka, totálně zničeného životem. Možná mu bylo jen 15, ale přišel si natolik duševně vyčerpaný, že se i několikrát pokusil o sebevraždu. (Ano, tohle je Claér.)
..Také si ho tam našla jedna kněžka. Ty jsou odděleny ve svých chrámech a pro stýkání s těmi mužskými platí přísné zákazy. Ytiu ale stejně už vyrazili ze všech chrámů ve střední Evropě. Zároveň ji vždycky ale z lítosti někam zase přijali. Její rebelie jí ale vedla do zakázaných chrámů, hledat si milence.
..Ani ne za půl roku ho vyvýšili na vyššího kněze. Začal se věnovat přednášení mší a dále pak jezdil na přednášky až někam do Tibetu.
..Jednoho dne došlo ke zlomu. Vracel se zrovna se svým triqluedem Goldeen, zpátky do chrámu. Šel vedle ní a spotřebovával jednu cigaretu za druhou - u něj to má následky v až příliš přátelském chování, což po jeho běžné povaze skutečně šok.
..Náhle zpozoroval v zemi podezřelou díru. Díra uprostřed lesa byla blbost, a proč ne, vlezl dovnitř. Vesele zjistil, že je to úsporná verze silezského chrámu. Právě teď se odehrála ta nezapomenutelná scéna, kdy se na chodbě setkal se dvěma pravými silezany a zatím co na něj hleděli v poměrném šoku, prohlásil: "Hau! Přicházím v míru, kdo je váš náčelník?"
..Shledání ale dopadlo dobře. Byl druhý den pozván, aby se s Archiem (vedoucím) chrámu R'ndem setkal. U sebe v chrámě to ale nikde neřekl. Sileze je považována za natolik temné odvětví, že by ho z chrámu mohli i nenávratně vyrazit.
..S Renem si padli do oka. Nejen, že R'nda přejmenoval "René", ale zároveň mu bylo nabídnuto, aby se k nim do sileze přidal. Proto ještě ten den položil Archiovi svého stávajícího chrámu Uiimu na stůl papír, že přechází, ale neudal důvod, ani místo kam.
..Hned jak k Renovi přešel, začal mu do řízení chrámu kecat. Brutalita sileze ho okouzlila natolik, že se snažil dodržovat celý její řád. (Až na to, že se Sithem a Godonkem chvíli tajně provozovali nekromancii.)
..Celá QeTer je vystavěna v naprosté puritě (u nich přísné skromnosti). Luxus, jako je elektřina nebo teplá voda neexituje. Během jednoho projektu, kdy se je snažili na jedné lidské škole představit jako celkem vzkvétající víru, zasedli tam k internetu. Nějakou náhodou tam chlapy narazili na něco na způsob encyklopedie jejich plemen, doplněné fotografiemi pouze žen. Tam narazil na Beliarance. Je to plemeno příuzné s Vedržany, což ho skutečně zaujalo. Opět se setkal s Ytiou, aby zjistil, zdali neví, kde takovou Beliaranku "sehnat". Přiznala, že ví jen o jedné, ale že je to taková chudinka, plachá a nevýrazná. Stejně ale trval na tom, že se s ní chce setkat.
..Setkání se skutečně událo. V lázních opuštěného kněžčího chrámu. Jmenovala se Anis-Elatt, zkráceně Eliatt. Ta měla jasno, že se zamilovala. Dan ale stále váhal, jelikož zatím něco podobného "lásce" cítil pouze z afektu. Na druhé straně ho také tížila Daiana, kterou zapečetil jako svou První Dámu. (Předat pečeť znamená něco jako "vzít si za ženu".) Ta byla na cizí ženy v jeho přítomnosti vždycky jako saň. Když jednou vystoupila z podsvětí, viděla je spolu. Její syndrom žárlivosti ji přinutil popadnout nůž (jsme v silezi, tam jsou nože všude) a na Eliatt zaútočit.
..Když to viděl, odhodil Daianu stranou a běžel Ellie pomoct. Tím podvědomě dokázal, že si ji vybral - že ji miluje. Romantičtější důkaz od někoho tohoto plemene získat nemůžete…
..Daianu nechal popravit podle pravidel silezských rituálů a za svou Dámu přijal Ellie.
..René už začal mít dost toho, jak mu pořád do všeho kecá a jak za jeho zády přijímá nové kněží a chrám mu předal. Dan se tedy stal jeho Archiem. Je pravda, že za tu dobu nabral spousty kněží, kteří měli hlavně společnou jednu věc - bylo s nimi psychicky něco v nepořádku. Ať už měli deprese (Claér), nebo rozdvojenou osobnost (Koraxy), či jako Xivili trpěli chronickou radostí ze všeho kolem sebe. Jednalo se u něj o jakýsi projev egocentrismu. "Chci je mít, tak je mít budu." a "Hele, tuhle psychickou vadu ve sbírce ještě nemam." Svým svěřencům ale aktivně pomáhá a za svůj největší úspěch považuje hlavně Claéra. Toto až otcovské chování mu v jeho chrámě vyneslo i titul Patriarchia.
..Kromě toho je pak pozván do jednoho centrálního chrámu na staré Jartě a tam znesvěcen slezskou krví, potřením očí (je to vlastně zřídlo, ze kterého vytéká krev). Tím dosáhne titulu Sama jeho svatost nejvyšší znesvěcený kněz silezský, zkráceně Silezský papež.
..Tím padl jeho cíl víru poznat, protože získal všemocný titul, který mu povoluje dělat všechno i na světě. Tak toho alespoň využívá a z chrámu se ulejvá - jezdí do chrámu za Ellie.
..Má problém, že si nedokáže udržet přátele mezi ženami. Ze všech se totiž stanou milenky. Ony samy se ze srandy nazvaly jeho "harémem". Je to vlastně skupinka holek, které začaly jako kamarádky Ellie, a ta je potom s Danečkem seznámila. Všechny z něj jsou naprosto uneseny a tolerují všechny jeho nálady. Místo toho, aby se mu preventivně vyhýbali, když se zrovna chová jedovatě a nesnesitelně, se ho spíš zase snaží hodit do pohody. To je jeden z hlavních důvodů, proč za nimi jezdí - dokáží ho uklidnit a uvolnit.
..V podsvětí se objevuje jen zřídka, a to tehdy, když tam někdo udělá nějaký problém a on to musí řešit. (Pro ty v podsvětí je to prakticky špatné.) Na tyto problémy buďto podvědomě prostě přijde, anebo mu to nabronzuje Atirkys (jeho nejvyšší kněz), se kterým se dorozumívá telepaticky (Což je vždycky krásný, když běhají po chodbě, drží si jedno ucho a řvou "příjem!"). Taky se může ozvat některý z bohů. Ale to je opravdu vzácné.
..Nikdo na z chrámu neví, co je zač. Jakou má minulost a vlastně ani přítomnost (to, že je Arcitoris). Ví o tom akorát Ellie, která každoročně před televizí ořve, že umřel, i když sedí vedle ní a chlácholí ji XD S Ellie potom používají krycí název pro to, že je Arcitoris, a to "větev". A taky Seldrik, který přišel na jeho původ a dělá si kvůli tomu z něj srandu a oslovuje ho "Vaše výsosti". Ten mu to svou panovačností ale značně vrací.
..Jak je možné, že ho neznají, když byl tak slavným králem? Nacházíme se v prostředí chrámu. To je totálně izolováno od světa venku. A když to sem tam začne být někomu podezřelé, stejně tu myšlenku zamítne. Proč by šest let po své smrti (v 80ti) vypadal tak na 30? Radši ho nikdo neřeší, jelikož se taky nenechá nikým rozebírat.
..I přes svoji ráznost, panovačnost, jedovatost a nikdy neutuchající egocentrismus, doprovázený cynickými kecy, je opravdu bezvadný XD Pro seznámení s ním tak, aby vás přijal, platí hlavně tato pravidla - Je to primitivní rasa a ta se nezmění. Musíte se mu přizpůsobit. Musíte mu dát za pravdu, protože nepochopí, že ji nemá. Musíte ho tolerovat, ať dělá cokoli. A nejlepší vůbec je, když jste ještě patolízalové. To už máte vážně vyhráno XD
..I když to zní opravdu šíleně, takový vážně je. A to nejen kvůli původu v plemeni, ale také díky své minulosti. Po tom, co všechno se mu stalo, si už snad ani další rány nezaslouží… No uvažte, kdo z vás prožil smrt?

Fakta:
Pravé jméno: Francois Blanoar Sokobanov
Titul: Sama jeho svatost nejvyšší znesvěcený kněz silezský (Silezský papež)
Rasa: Primitivní arabská
Plemeno: Vederžan (jarstkého typu)
Datum narození: 14. května (nebo 27. září) 1988 (jsem hold trochu napřed : P)
Povaha: Hlavně cholerik; po krabičce cigaret flegmatik XD
Další povahová fakta: totální egocentrik, chová se nadřazeně (taky má proč), působí namyšleně, je panovačný, patří k němu cynické a arogantní hlášky; ochraňuje ty, které toho uzná za hodné, mezi vybranými osobami je přátelský a uvolněný, občas se chová vážně praštěně, ve správné náladě nezkazí žádnou zábavu, je vášnivý milovník žen.
Další fyzická fakta: Od plemene je velice štíhlý a vysoký; zdědil rudé oči; pohybuje se velice elegantně a lehce; nosí dlouhé drápy (což mu zaručuje, že se nebude fyzicky namáhat); je považován za nejkrásnějšího muže, (a to opravdu je,) i když to odmítá.

Už jsem i zhotovila jeho portrét… Ale ještě jaksi nemám odvahu ho zveřejňovat
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama