Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

The Triqlued

21. července 2010 v 20:29 | DimmuCZ |  Klei... Cože??
tri2
.."A co to je?" "No… Něco mezi chameleónem, papouškem, cvrčkem, psem a nejhnusnějším koněm, kterýho jsi kdy viděl…" 
..Na první pohled je to ehm... kůň. Je pohyblivý jako pes, má oči podobné jako chameleon, v tlamě za jakýmsi zobákem má hmyzí hmatové nožičky a vyluzuje zvuky jako papoušek. Je to už dost divné? Ne, ještě je masožravý a bonus - hermafroditní.


..Triqlued [Triglút] je nejběžnější dopravní prostředek, co se týče QeTer. Auto? Nebo teplá voda a elektřina? Kdepak, tahle víra je založená na totální puritě (u nich absolutní skromnost).
..Triqlued je rychlejší a vytrvalejší než kůň. Má posílené vlastnosti i co se skákání týče. Jediné, v čem vázne, moc dobře neplave. Na druhou stranu je velice věrný svému pánovi. A to u militérních jezdců znamená dokonce až za hrob.
..Militér je vlastně umění ujet nepříteli v jakémkoli prostředí. Představme si třeba les, stromy nahuštěny na sobě. Je časně z jara, takže je sněho-bahno, do toho prší a z větví padají kusy ledu. Řeka je ještě zamrzlá. Někdo vás pronásleduje a vy potřebujete z prostředí vytěžit maximální využitelnou rychlost a do toho ještě předvádět parádičky a kličky, aby jste nepřítele zmátli.
..Jezdec tedy musí zvolit správnou rychlost, ale i takové věci, jako je délka skoku, tvrdost dopadu a přesunutí těžiště. Triqlued je neskutečně inteligentní a tyto signály od svého pána rozpozná. Neexistuje totiž, že by triqlued měl za svůj život několik majitelů, jako koně. Naopak. Vyfasuje ho páneček a cvičí ho už od jednoho roku života. Proto si spolu postaví vztah, který je naprosto unikátní a nikdo ho nedokáže napodobit. Mají vlastní povely a signály, které jim dvěma naprosto vyhovují.
..Základ jezdectví je vždy stejný. Na zvířeti se nesmí sedět, (když už, tak ve specielním sedle,) a nesmí mít nic v tlamě. Vlastně se na něm jede, jako kdyby jste si na něj sedli, ale pak složili nohy do kleku a zvedli nad něj zadek. Takže na něm klečíte a objímáte ho nohama. Správný militérní jezdec sedlo nepoužívá. Má proto lepší kontakt se zvířetem.
..Existuje ještě jeden druh něčeho, co by se s trochou fantasie dalo nazvat sedlo. Je to vlastně jen popruh se dvěma smyčkami, který má triqlued kolem hrudníku v místech, kde má jezdec kolena. Tento popruh slouží pro naučení správného posedu a pro začátečníky je to jediná podpora toho, jak se na zvířeti udržet.
..Místo uzdy se používá provázek navlečený na kly. Na nich jsou malá závaží. To ale není na řízení triqlueda. Ve vysokém militéru je to spíš k tomu, když potřebujete opravdu svižně zatočit. Zadáte tělesný povel pro směr a "uzdou" taktéž trhnete. Triqlued má schopnost to "zapíchnout" na místě a otočit se o 180°. Sice to tak díky dlouhým nohám nevypadá, ale vzhledem k vykloněnému hrudníku mají jinde těžiště.
..Základní tělesný povel je vlastně přesunutí holeně, nebo spíše kotníku, na straně, kam chcete zatočit, dolů. Na druhé straně kontra, tedy nahoru.

..Základní typ triqlueda nemá otrní, ani krystaly. Takto se nazývá něco podobného, co mu vyrůstá v místech, kde má kůň hřívu a pokračuje až k zadku. Na zádech otrní není. Triqlued nemá ocas. Rozsah pohyblivosti kloubů jim propůjčuje větší mrštnost, přirovnávaná ke psu. Triqlued se ale není schopen stejně posadit.
..Vrcholem zvláštnosti je potom podivná hlava. Je klabonosého profilu. Míslo pysků "zvířecích" má pysky podobné spíš hmyzím. Zpředu jsou zcela ploché. Tvarem na lebce připomínají spíš zobák. Mají vysoký rozsah pohybu.
..Triqlued nemá zuby. Místo toho má v tlamě čtyři páry kostěných desek, pokrytých drobnými pilovitými výrůstky. Z tlamy vyrůstají dva pevné kly. Nozdry jsou po stranách lebky a nemohou být uzavřeny. Triqlued má špatný čich.
..Uvnitř tlamy jsou čtyři páry hmatových nožiček, které je schopen z tlamy vysunout až do 50cm vzdálenosti.
..Oko, podobně uzpůsobené jako chameleoní, je umístěno velmi vysoko na lebce. Od něj se potom táhne jakási prohlubeň, směřující až ke straně horního pysku. Oči se mohou pohybovat nezávisle na sobě.
..V nejvyšším bodě lebky je pár malých uší.
..Krk je velice dlouhý a elegantně klenutý. U koní je tento tvar popisován jako krk jelení.
..Další velkou zvláštností je ostře vysunutý hrudník. Hruď je bohatě osvalená.
..Záď je spíše krátká. Má ostrý sklon. Proto se na zádech nesmí často sedět, aby nedošlo k deformacím.
..Břicho je vtažené.
..Nohy jsou dlouhé a silné. Mají kopyta podobné stavby, jako mají třeba losy nebo bizoni.
..Zbarvení je vždy krémové, ale může být v různých odstínech. Nohy a břicho někdy bývají světlejší, ale nikdy nejsou zcela bílé. Mohou se ale vyskytovat i jedinci albíni. Doprovodná barva tj. očí, krystalů a kopyt, je modrá, vzácně nafialovělá. V minulosti se vyskytovala i zelená. U albínů bývá otrní bezbarvé a často tak bývají viditelné červené žilky uvnitř.
..Po narození jsou černí, ale pak vyšisují do zrzava. Čím zářivější a měděnější je zbarvení, tím bude srst po přechlupení světlejší.

..Triqlued je hermafroditní. Každý je vybaven kompletním a funkčním reprodukčním systémem. Při páření je tedy reálně možné, že zabřeznou oba rodiče.
..Dále je masožravý. Je schopen lovit drobná zvířata, jako jsou myši, krtci nebo zajíci, či všemožní ptáci.
(Goldeen lovila ptáky tak, že vyhrabala žížalu a tu chytla mezi dvě své "ručičky". Zbylé sice držela vysunuté, ale ve strnulé poloze. Sama zůstala stát zcela nehybně. Když přiletěl pták a chtěl jí žížalu sebrat, rychle sevřela všechny ručičky a ptáka tak lapila.)
..Triqluedi mají dva pevné kly, díky kterým mají schopnost rozrývat zem, což milují. Dál oloupávají kůru ze stromů, ohradu a nebo taky omítku ze stěny. Rádi do všeho rýpou a ve všem se hrabou. Jejich ručičky jsou velice hbyté a jsou tedy zruční, co se rozebírání čehokoli, co se jim dostane do rány týče. Milují hlavně elektroniku a to mobily. Někteří je dokonce rádi žvýkají. Mobil nejdříve rozeberou, vyndají z něj baterie a pak jej otáčí v ručičkách a pysky do nich koušou. Majitel pak svůj přístroj dostane zpět už jen jako kouli umělotiny, ze které lezou drátky. Proto je dobré, opatřovat jim hračky a hlavolamy.
(Goldeenka například dostala hlavolam ježka v kleci a pořád se rozčilovala, že jí nejde vyndat. Pak se jí to podařilo a neustále ho zandavala a vyndavala a pak kuličku rozšroubovala, i když nikdo netušil, že to vůbec jde, a schovávala si dovnitř kamínky.)
..Jsou velice vynalézaví a zvědaví. Objeví-li se něco nového, okamžitě to jdou zkontrolovat.
(Zkuste například položit do prostřed ohrady plachtu od stanu. Budou to zkoumat až do večera a nakonec ještě něco vynaleznou. Rozhodně to pro ně bude výborná hračka.)
..Triqluedi sami o sobě nejsou stádová zvířata. Čím víc je jedinec temperamentní, tím je víc agresivní. Jediný, koho ze svého okolí uznávají je jejich majitel a ten, kdo je chodí krmit.
..Jsou velice inteligentní a učenliví. A to natolik, že je to kolikrát už na mrtvici. Jejich um je totiž odposlouchávat okolní zvuky a to, že na to mají větší talent než papoušci. Akorát ty zvuky tak dobře nenapodobují. Jsou to spíše neartikulované skřehotavé zvuky. Ale pokud používá on a jeho pán pořád stejnou intonaci, tak si spolu rozumí. Triqlued si pak umí říct, co potřebuje.
(Oblíbenými zvuky jsou hlavně troubení klaxonu a jednoduchá telefonní vyzvánění. Dále pak zpěvy ptactva a čím hlučnější, tím lepší. Nebo i ostatní zvířata, hlavně koně, kočky, ovce a kozy. Když mají příležitost, ideální pro ně je se naučit napodobovat zvuky malých dětí, a to hlavně pláč a smích. Někteří rádi napodobují i zpívané melodie, nejlépe ty bez textu. Další též rádi předvádí beatbox, a to je pak skutečně na mrtvici.)

..Triqlued a zvláště pak ten militérní, je velice silně vázán na svého pána. Je opravdu ověřené, pokud spolu mají skutečně blízký vztah a pán zemře, že triqled odmítne potravu a (max.) do měsíce zemře také. Nikdo do dnes neobjasnil, jak to tato zvířata rozpoznají a co se v jejich těle děje, když započne tento "poslední cyklus".
..Je to opravdu radost tuto potvoru vlastnit. Chcete koně, psa, papouška a dítě v jednom? Že váháte!

..No, že je ta potvora úžasná! XD


Celý obrázek zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kezla90 kezla90 | E-mail | Web | 23. července 2010 v 8:31 | Reagovat

No to je teda potvora. Nejvíc mě fascinujou ty kly :-)

2 Bloody_tear Bloody_tear | E-mail | Web | 24. července 2010 v 11:31 | Reagovat

Wow.... tomu ja hovorím človek s fantáziou... nemám slov... príšery v Avatarovi sa nechytajú =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama