Jednou budem stejně všichni mrtví. / Umělec se nemá kritizovat, ale chápat.

Aurora Borealis

10. listopadu 2010 v 16:11 | DimmuCZ |  Z podsvětí
..V podsvětí existuje protokol a směrnice o zařazování božích a Božích činů do kategorií, které se zkráceně dělí na "schváleno" a "neschváleno - zázrak". Mnoho z nás tady na povrchu žije v mylném přesvědčení, že za zázraky "může" Bůh. Opak je ale pravdou. Jestli je někdo dělat nesmí, je to právě božstvo. Bůh nesmí do ničeho zasáhnout tak, aby si toho tvor všiml a považoval to za natolik nelogické, aby to označil za zázrak. Kdysi to možná prošlo, ale člověk je až nadmíru všímavý a označuje za zázrak i věci, u kterých bohové neasistovali.

..Směrnice se týká toho, kolik a jak si může bůh dovolit udělat "mocí", aby to nebylo podle protokolu považováno za zázrak. Jediný, kdo si může dovolit "dělat zázraky", je sám Arcitoris. Je nejvýše postavenou a nejmocnější bytostí a jeho aura (laicky řečeno duše), je vprostřed největších hlubin podsvětí, tedy středu země.
..Kdy je co považováno za zázrak: Zázrak je například rozestoupivší se voda, do níž nebyl vložen žádný předmět, nedošlo ke změně, například zvrásnění, dna, ani k odlivu ovlivněnému tvarem dna, ročním obdobím, počasím, polohou měsíce, polohou zemské osy, ani činností živočichů, včetně člověka. Zkráceně řečeno, když se rozestoupila voda před Mojžíšem, byl to zázrak, ale neudělal ho Bůh. Nebo mohl, ale podle dnešních směrnic by mu to už neprošlo a podle přiloženého rejstříku by ho postihl trest od vyloučení na zem v podobě zvířete po zatracení. Nebo to udělal, ale měl to povoleno.
..Kdy něco není považováno za zázrak: Bůh nesmí do ničeho zasáhnout tak, aby se dalo pouhým okem spatřit, že došlo k neopodstatněné až nelogické změně. Např.: padá-li na vás v průsmyku, nebo trhlině mezi skalami obrovský kámen a je šance 1:1 000 000 000 000, že přežijete, může se bůh (budeme pracovně používat základní titul) slitovat a vyvolat laicky řečeno zázrak, který není podle platných směrnic zázrak. Zázrak by byl, kdyby se kámen najednou vypařil, nebo se proměnil v houf motýlů. Povolitelná pomoc by tedy byla více než nenápadná. V tomto případě pravděpodobně vysunutí několika drobných úlomků ze skály tak, aby se o ně kámen mohl zaklesnout. Úlomky ovšem už musely být ulomené a nesměly se zjevit ani přesunout o určenou vzdálenost, která se vypočítává podle vzdálenosti pozorovatele od měněného bodu. Vysunutí úlomků by se tedy dalo směrnicemi tolerovat, pokud je přítomný pozorovatel nepamatuje v jiné poloze, ani se nezabýval jejich zkoumáním.
..Chce-li bůh zaplavit určitou oblast, tak si podle situace může dovolit odchylovat mračna závisle na rychlosti větru a existující dokonalosti měřících zařízení. Je-li v oblasti řeka a jsou-li na ní bobři, může si dovolit jednomu z nich sáhnout do mysli a přimět ho tak vytáhnout jednu větvičku z hráze, nebo ji naopak někam dát, aby se voda vylila nebo zadržela. Pro větší manipulaci s myslí je třeba žádat o povolení a předat podklady, které vás k ovládnutí, nebo ke změně v krajině vedou. Za přijatelný podklad se nepovažuje "protože chci".
..Existuje ovšem jeden úkaz, který ačkoli je po staletí bohy ovlivňován, nespadá do kategorie zázraků - Aurora Borealis - Polární záře. Lidstvo si už dokázalo odůvodnit, proč tento úkaz vzniká, ale jejich technika není natolik dokonalá, aby dokázala odhalit, že ke vzniku tohoto jevu přispívá jakási "třetí ruka". Záře údajně vzniká, když se protony, elektrony a alfa částice letící od slunce ve "slunečním větru" setkají s magnetickým polem země a ta část, která se neodrazí a je přitahována se ve spirálách stáčících se k atmosféře. Rychlost molekul slunečního větru je vyšší než ta molekul v atmosféře a následná reakce je viditelné elektromagnetické záření. Je to ale třetí ruka, která přidává energii do tohoto jevu, aby záře vynikla, či dokonce byla, posilovala ji, nebo s ní jinak pohybovala.
..Polární záře hraje velice významnou roli v eskymáckých náboženstvích i a v těch prapůvodních, dnes již zapomenutých. Byla sídlem bohů, duchů předků, nebo jejich znameními. Je tedy tradicí a musí se zachovat. Naproti tomu je ale zásahem boha považovaným už za zázrak a nemá tedy na nebi co dělat.
..Polovina bohů je pro zrušení a polovina pro zachování. Je to kříž každého Arcitoria, který přijde. Pokaždé se to znovu a znovu otevírá a řeší. Zatímco božstva, která jsou s jevem sepjata, sídlí poblíž nebo na místě, kde je jev patrný, či jsou prostě jeho obdivovateli jsou pro zachování, a ti, co sídlí daleko od něj, jsou vysoce konzervativní, nebo jsou to jen patolízalové držící se všech pravidel, jsou krutě proti.
..Například prapůvodní božstvo starých eskymáků je rozhodně pro zachování. Severská a vikingská božstva jsou též pro zachování. Mayští a aztéčtí bohové ji obdivují, jsou té pro zachování. A skupina stvořenců, vedená Ježíšem Kristem ji chce též zachovat. Konzervativní Číňané jsou pro zrušení. Řecká a římská božstva též pro zrušení. Pohanští bohové v čele s Radegastem ji chtějí také zrušit. Babylonští a indičtí jsou též pro zrušení. Egyptu je to jako vždy jedno.
..Řecko kupodivu na radě nezastupuje Zeus, ale jeho žena Héra, protože díky pracovním nesrovnalostem v minulých letech je považován za zaujatého a má zakázáno se porad za řecko účastnit. Byla mu ale udělena povinnost zasedat v nejvyšší radě, protože je dlouholetým držitelem titulu "Boha". U Egypta by jste možná čekali Osirise, ale i když ho vede Ra, hlavní slovo bylo předáno Anubisovi, jelikož je nejmocnějším bohem smrti v podsvětí. Ra se sice měl také účastnit, ale toto rozhodnutí nejvyšší rady ho natolik urazilo, že účast vytrvale odmítá. Druhým důvodem je to, že ho Anubis kritizuje za jeho až příliš demokratické uvažování. Egypt nezastupuje dokonce ani Horus. Údajně to má dva důvody. Prvním je zřejmá nevyzrálost v rozumném uvažováním a druhým účast Seta, se kterým není schopen spolupracovat. Ale nechme tyto zvláštní vztahy stranou.
..Ve chvíli, kdy všechny strany podají své vyjádření, a to včetně zástupců menšin jako jsou démoni, démoni žijící na světě, andělé, polobozi a Arcitoriovi kněží, přichází on sám, aby podal finálové rozhodnutí. Demokratické hlasování, které tomu předchází, je opravdu jen formalita. On k tomu může přihlédnout, ale nemusí. Zároveň si je každý jist, že tohle je nikdy nekončící spor. Dokud tam záře bude, budou ji chtít zrušit. Až ji zruší, budou ji chtít obnovit.
..Pak přišel Arcitoris a pronesl krátký projev, ve kterém řekl: "Lidstvo se teď potýká s globálními katastrofami; jimi předvídaným koncem světa. Jsou záplavy, vybuchují sopky, jsou zemětřesení, hurikány a tornáda, sesuvy půdy, praskají ropovody, hrozí epidemie a mory a bojují se války. Co myslíte, že udělají, když jim vezmete polární záři? Nehledě na to, že na druhém pólu vám zbude ještě jedna? Co když vezmete obě? Poměr rozhodujících, jsem já proti bohům, jedna ku nekonečnu. Je až úžasné, že pouze já tu uvažuji o následcích."
..Když se ozval Kristus, že tohle říkal hned na začátku, byl akorát hrubě okřiknut a obviněn z podlézání.
..Polární záře byla tedy zachována i s odkazem na to, že se i přes zásah třetí ruky jedná o jev přírodní, který je na zemi od nepaměti.
..Bohové byli dále pokárání za výskyt spousty neodůvodněných přírodních úkazů, nastřádaných po celém povrchu země. A to hlavně za lidmi nedávno objevené obrovské pravidelné kamenné koule na ostrově nedaleko severního pólu a v severní Austrálii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama